Hız Felakettir


Bugün öğleyin, yemek arasında düşündüm. Acaba biz erkeklerin arkasında “Hatalıysam ara” yazısı mı var, ben mi göremiyorum diye. Ya da “Kim hatalıysa ara ben özür dilerim” yazıyo olabilir diye düşündüm. Elimdeki çay bardağına baktım. Sonra iki parmağım ucunda yanan sigaraya. En son saate baktım yemek aram dolmuş “Siktir” diyerek koştum mağazaya…

Bişey sormak istiyorum hepinize. Yaşadığınız ilişkilerde karşıdakini boğup, arkasından “Benim mutlu olmaya ve huzura ihtiyacım var hoşçakal” diyen tiplerden misiniz? Eğer öyleyseniz yalvarıyorum siktirin gidin. Valla bak yol paranızı da ben verecem. Lakin böyle değilseniz olmayın. Zaten şu kodumun memleketinde yeterince bu tripleri çeken ergenler var. Nüfusu arttırmayın.

Huzur istemek… Ne saçma bi dilek lan. Ne istiyon? Huzur. kaç kilo? Wtf?! Ulan huzur istemek için biraz karşıdakine bunu vermen lazım. Şu devirde para kazanmak için bile para vermek lazımken, sen kimden ne istiyosun? Bide bak mutlu olmak istiyomuş. Ya şu zamana kadar düşündün mü, yaşadığın ilişkilerde niye mutlu olamadın? “E bana ilgi vermediler beni dinlemediler ühühühü” he gülüme, he tatlıma, hee. Kendine bak bi. O kadar insanla mutlu olmak kadar kolay bi boku beceremiyosun, sonra suçu onlara atıyosun. Hastalık lan bu kendini tüm ilişkilerde odak noktası olarak görme, hata yükleme, beni kazanmalısın, beni inandırmalısın kadar siktirboktan düşünceleri empoze etmeye çalışmak. Bak bide son lafı koyup gitme huyları var böylelerinin. “Bensizliğe alıştıysan öyle kal”, “Her şey için teşekkürler” falan fistan. Ya böyle laflar Ramiz dayıya yakışıyo siz söylemeyin nolur lan. Böyle özlü söz paylaşan feysbuk sayfalarına kapattırsam söyleyecek söz bulamayacaklar aslında haberleri yok.

Bi kadın var, onun bi düşüncesi var hep onun bokuna oluyo bu kadar dert tasa. Tutturmuş bi “İpleri baştan sıkı tutacan yoksa adam uçar gider” felsefesine, duyan bunu uyguluyo. He sonra bide yok taktik yok doğalım falan halleri var ki, o an adam öldürürsün amk o derece!! Ulan taktik yapmadığınız haliniz bu mu? Yapsanız ne sikim yicez acaba? Zaten az buçuk nefes alabiliyoruz ilişkilerde bundan sonra havasızlıktan ölürüz herhalde(ciddiye almayın lan espri bu!!!).  5 dakika önce konuşmuşuzdur, e haliyle işteyiz mesaj atabildiğimiz kadar atabiliyoruz. Sonra neymiş cevap vermiyomuşum, sallamıyomuşum, hep böyleymişim, benimle işi varmış falan… lan dur sakin olsana biraz! Bi yere kaçtığımız yok tamam mesajda atarız ararız da!! Ama biraz sakin ol. Kaçmıyoruz bi yere lan. Böyle deyince de “Seni böyle alıştırmışlar” oluyo. Ulan sana bıraksam birinci ayda sözü takar, ikinci ayda nişan düğün oldu bitti..

Sen zannediyo musun ki, yanındaki arkadaşların bu depresif hallerine üzülüyo sana gönülden destek veriyolar falan. Nahhhhhhh. Harbiden nahhh destek veriyolar. Aslında onlarda biliyo senin vur dediklerinde öldürdüğünü. Aslında onlarda farkında tüm ilişkilerini senin bok ettiğinin. Aslında onlarda farkında sadece ilgi çekmek için bazı günler depresif modda takıldığının. Aslında sende farkındasın değil mi? Bunun böyle gitmeyeceğini sende biliyorsun başından beri. Ama hala “Ya tutarsa” modundan çıkamıyosun. Çıkamazsın tabi. Bu moddan kurtulsan kendini tanımlayacağın bişey kalmayacak. Gireceğin bi hal kalmayacak. Bu sefer birini elinde tutma ihtimalin bile ortadan kalkacak. Farkında değil misin “Ben doğalım, bende taktik yok” derken bile rol yaptığının, doğallıktan sittinsene uzakta olduğunun. Biliyorum farkındasın. Hani yazının başında dedim ya mutlu olmak kolaydır diye, harbiden kolaydır lan. Ama insan kendini mutlu edemiyosa karşısındaki zaten onu mutlu edemez. Hani deveye hendek atlatır, üzerine siker bide, hadi bide sigarasını da içer, ama deve kendini mutlu edemiyosa yada etmek istemiyosa ısrarla, hiç kimse edemez. Evet şartlandırmışsınız kendinizi mutlu olmak istiyorum da istiyorum diye, kendinizi sikiyosunuz haberiniz yok.

İşte gençler bu da böyle bir anımdı. Hadi şimdi siktirin gidin dağılın. Daha rapor hazırlayacam….

btemplates

0 Yorum: